CZŁOWIEK, KTÓRY URATOWAŁ ŚWIAT! – NIESAMOWITA HISTORIA PUŁKOWNIKA SOWIECKIEJ ARMII!

Nic się nie stało Panie generale, to tylko… awaria komputera

Stanislav Petrow zachował przytomność umysłu. Nie wypowiedział ani jednego słowa, które był skutkowało tym, że nad terytorium Związku Radzieckiego za chwilę nadlecą rakiety jej śmiertelnego wroga – USA. Podpułkownik zgłosił incydent jako… zwykłą awarię komputera. Po latach Petrow stwierdził, iż przekazując wiadomość sztabowi nie mógł postąpić inaczej. Jeśli uległby wszechobecnej paranoi i uznał, że to atak na Sowietów, wówczas wybuchłaby III wojna światowa. To byłby koniec świata. Wojna nuklearna zniszczyłaby całą planetę. Nikt by nie ocalał, a jeśli już ktokolwiek uszedłby z życiem, to byłby skazany na egzystencję w świecie skażonym przez promieniowanie. To byłby koszmar. Piekło na ziemi.

Potęga intuicji?

Nie wiadomo, co kierowało Petrovem. Ręka Boga, intuicja, a może szósty zmysł? Człowiek ten zachował zimną krew w sytuacji krytycznej. Jego niewłaściwa decyzja zniszczyłaby cały glob i pochłonęłaby miliardy ofiar. Przytomność umysłu i zimna dedukcja jednego człowieka uratowały świat przed zagładą. Petrov uznał, iż pomyłka faktycznie jest możliwa. A winna temu mogła być sama natura. To odbicie słońca z wierzchołków wysoko położonych chmur, mogło spowodować, iż satelita wziął je za wystrzelone rakiety. Znów przyroda pokonała zaawansowaną technikę człowieka i o mały włos nie doprowadziła do jego masowego wyginięcia.

Po całym wydarzeniu Petrov otrzymał podziękowania, ale i upomnienie, gdyż nie dopełnił… pewnych formalności związanych z opisaniem incydentu. Rok później, oficer ten wycofał się ze służby wojskowej i rozpoczął pracę, jako starszy inżynier w instytucie badawczym, który właśnie stworzył system ostrzegania „Oko”.

W roku 2006 Petrov otrzymał nagrodę od Stowarzyszenia Światowych Obywateli, zaś 7 lat później – Pokojową Nagrodę Drezdeńską. Postać ta była tematem dramatu dokumentalnego  pt. Człowiek, który ocalił świat. Stanislav Petrow zmarł w maju 2017 roku, w wieku 77 lat.

Źródło informacji:

https://www.thevintagenews.com/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here