NIEMIECKI NAUKOWIEC PLANOWAŁ KOLONIZACJĘ MARSA JUŻ W LATACH 50.! – PRZEWIDZIAŁ IMIĘ „ELON” W SWOICH PLANACH, KTÓRE DZISIAJ STAŁO SIĘ FAKTEM!

Mars

NIEMIECKI NAUKOWIEC PLANOWAŁ KOLONIZACJĘ MARSA JUŻ W LATACH 50.! – PRZEWIDZIAŁ IMIĘ „ELON” W SWOICH PLANACH, KTÓRE DZISIAJ STAŁO SIĘ FAKTEM!

„Elon” wczoraj i dziś.

Urodzony w Afryce Południowej biznesmen, inżynier oraz miliarder Elon Musk był jednym z wiodących wynalazców, którzy specjalizowali się w podróżach kosmicznych. Jego firma o nazwie SpaceX pracowała nad prototypem taniego oraz energooszczędnego statku kosmicznego. W założeniu statki te miały umożliwić podróże na Marsa w kolejnych latach. W teorii SpaceX miał odnieść spektakularny sukces w swojej pionierskiej misji, którą nazwano „Elon”.  I tak rzeczywiście się stało. Dzisiaj powyższa nazwa, to synonim podróży kosmicznych na Marsa. Jednakże początek owych działań nie miał miejsca w USA. Wszystko zaczęło się na terytorium… III Rzeszy.

Rasa Panów tworzy broń uniwersalną

Zalążkiem badań nad ekspedycjami na Marsa były prace autorstwa Wernhera von Brauna, niemieckiego inżynier lotnictwa, który był odpowiedzialny za opracowanie jednej z najbardziej zaawansowanych broni nazistowskich Niemiec, rakiety V-2, nazywanej potocznie „bronią zemsty”. V-2 była fenomenem – pierwszą na świecie  rakietą balistyczną o tak dalekim zasięgu. Von Braun był dodatkowo świetnym astronomem, który już w młodości pokochał inżynierię militarną i w niej pragnął się specjalizować. Zwerbowany przez armię niemiecką, zaczął pracę nad bronią rakietową. Efektami jego działań były masowo wystrzeliwane rakiety, które zabiły tysiące osób. Do końca pobytu w III Rzeszy naukowiec ten wierzył, iż jego prace służą dobru i potędze jego państwa. Jednakże, w późniejszym czasie, los udowodnił mu, jak bardzo się mylił.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here