NIEMIECKI NAUKOWIEC PLANOWAŁ KOLONIZACJĘ MARSA JUŻ W LATACH 50.! – PRZEWIDZIAŁ IMIĘ „ELON” W SWOICH PLANACH, KTÓRE DZISIAJ STAŁO SIĘ FAKTEM!

Nowy etap życia

W 1944 roku von Braun został oskarżony o bratanie się z komunistami i aresztowany przez SS. Nic mu jednak formalnie nie udowodniono, lecz sam zainteresowany przeczuwał, że naziści nie zostawią go już w spokoju. Dlatego zaczął opracowywać swą potajemną ucieczkę do USA. Rok później zbiegł do Stanów. Tam oddał się w ręce władz. Wówczas też zrozumiał, czym tak naprawdę był nazizm i jaki bezmiar krzywd wyrządził on całej ludzkości. Z racji swoich zasług dla nauki i jednoznacznego potępienia nazistowskiego reżimu von Braun został zatrudniony przez armię amerykańską i zaczął pracować nad konstrukcją rakiet balistycznych. Jednakże ciągle żywa pozostawała jego pasja, związana z podróżami kosmicznymi. Von Braun pragnął wreszcie ziścić swe odwieczne marzenie o kolonizacji Marsa i budowie stacji kosmicznej na orbicie Ziemi.

Odyseja kosmiczna

Publikacje badacza na temat budowy stacji kosmicznej zainspirowały później Stanleya Kubricka do stworzenia kultowego już dzieła pt. Odyseja Kosmiczna. W latach 50 – tych ubiegłego wieku teorie von Brauna uchodziły za wybitną arogancję, pyszałkowatość i megalomanię. Naukowiec opisywał cały proces kolonizacji planety Mars wraz z budową jej infrastruktury i podziałem administracyjno – rządowym. W swych pracach von Braun dokonał wszelkich niezbędnych obliczeń i uznał, iż warto zasiedlić Czerwoną Planetę, czym zainteresował możnych tego świata. Proces kolonizacji nazwał „Elon”, co  oznacza „dąb” – symbol długowieczności i mądrości.

Saturn V

Von Braun miał osobisty kontakt z prezydentem Johnem F. Kennedym i był głównym pomysłodawcą i koordynatorem budowy silników F-1 z pierwszego etapu misji kosmicznej Saturn V w amerykańskim Centrum Kosmicznym i Rakietowym.

Mimo że von Braun nigdy nie zdołał dokonać kolonizacji Marsa, stał się jednak niekwestionowanym pionierem w historii amerykańskich podróży kosmicznych.

Źródło informacji:

http://www.thevintagenews.com/

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here