NIEZWYKŁY PRZYPADEK ADAMA RAINERA. KARZEŁ, KTÓRY STAŁ SIĘ OLBRZYMEM!

Adam Rainer był jedynym człowiekiem w historii, który cierpiał zarówno na karłowatość jak i na nadmierny wzrost.

100 lat temu zadziwił cały świat naukowy. Urodzony w 1899 r. Austriak do 21 roku życia cierpiał na niedobór wzrostu. Z tego powodu odmówiono mu udziału w I wojnie światowej – 15 letni wówczas Adam Rainer mierzył bowiem niecałe 118 cm. Mężczyzna spróbował znów rok później, jednak – mimo że urósł przez ten czas o 5 cm – komisja ponownie odrzuciła jego wniosek. Rainer nie wiedział jeszcze, że wkrótce osiągnie gigantyczne rozmiary…

Już wcześniej lekarze raportowali jednak, że jego przypadek jest specyficzny. Raporty medyczne z 1918 r. wskazują, że pomimo niskiego wzrostu Rainer miał nieproporcjonalnie duże stopy oraz dłonie. Gdy po raz pierwszy próbował się zaciągnąć do wojska nosił buty o rozmiarze 43. Zaledwie trzy lata później musiał już przerzucić się na obuwie większe o… 10 numerów.

W wieku 21 lat Rainer zaczął gwałtownie rosnąć. W ciągu 11 lat jego wzrost miał się zwiększyć o ponad 100 cm! Wraz z tymi zmianami na przełomie lat 1925-1926 pojawiło się u niego skrzywienie kręgosłupa. Potem doszły kolejne problemy zdrowotne – pod koniec lat 20. XX w. mężczyzna zaczął tracić wzrok w prawym oku oraz słuch w lewym uchu. Mężczyzna miał też coraz większe problemy z chodzeniem oraz z przyjmowaniem pokarmów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here