STAROZYTNI GRECY DOPŁYWALI DO KANADY! – NAUKOWCY MAJĄ DOWODY NA TO, ŻE JUŻ W ZAMIERZCHŁYCH CZASACH EUROPEJCZYCY DOCIERALI NAWET DO KANADY!

Grecy

Niektórzy z nas uważają, iż tylko XX i XXI wiek jest erą swobodnych i niczym nieograniczonych podróży do miejsc, oddalonych od naszego miejsca zamieszkania nawet o kilka tysięcy kilometrów. Nic bardziej mylnego! Dowiedziono, że starożytni mieszkańcy kontynentu europejskiego docierali nawet do terytorium dzisiejszej Kanady. Niemożliwe? A jednak, tak było!

Kto tak naprawdę odkrył Amerykę?

Jeśli zapytamy archeologa, fizyka, astronoma czy meteorologa czy wierzą w informacje o dotarciu starożytnych ludów na dzisiejsze tereny Ameryki i to na długo przed Krzysztofem Kolumbem, to z pewnością wybuchną gromkich śmiechem i z politowaniem odpowiedzą, iż są to z pewnością opowieści z gatunku science fiction. Według naukowców dopiero Krzysztof Kolumb był w stanie podjąć to trudne wyzwanie. Jednakże pomiędzy starożytnym ludem, a Krzysztofem Kolumbem jest niewyobrażalna przepaść czasowa. Czy w tym okresie nikt nie próbował odkrywać nowych lądów? Wątpliwe!

Ludzka ciekawość nie zna granic

Starożytni ludzie czerpali swą wiedzę nie tylko z obserwacji, ale i z doświadczenia. Byli oni znacznie lepszymi żeglarzami i nawigatorami, niż mogłoby się nam dzisiaj wydawać. W takim układzie nie byłoby dla nich żadnym problemem, aby skonstruować odpowiedni model statku i wyposażyć go we wszelki, niezbędny do realizacji przedsięwzięcia sprzęt. Ostatecznie Krzysztof Kolumb niczego rewelacyjnego nie wymyślił, zaś jego technika opierała się na starych i znanych wszystkim zasadach poruszania się na morzu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here