STAROZYTNI GRECY DOPŁYWALI DO KANADY! – NAUKOWCY MAJĄ DOWODY NA TO, ŻE JUŻ W ZAMIERZCHŁYCH CZASACH EUROPEJCZYCY DOCIERALI NAWET DO KANADY!

Rewelacje Plutarcha?

Zdaniem Ioannisa Liritzisa, archeologa z Uniwersytetu Egejskiego i współautora artykułu „Czy astronomiczne i geograficzne informacje Plutarcha de facto opisują podróż za Ocean Północnoatlantycki?” – Plutarch w swym dziele opisał podróż do Ameryki Północnej. Ten wybitny grecki biograf i pisarz, który żył od 46 r.n.e do 120 r.n.e udowodnił, że Grecy odwiedzili Amerykę Północną aż kilka razy, a nawet założyli tam swoją osadę.

Zdaniem badacza Plutarch opisał historię dalekiej podróży do odległego, „wielkiego kontynentu”, którą powtarzano, co 30 lat, gdy planeta Saturn pojawiała się w konstelacji Byka. Biograf podkreśla, iż dla niektórych żeglarzy była to podróż w jedną stronę, bowiem pozostawali już na obcym terytorium na stałe. Liritzis mniema, iż słowa Plutarcha odnosiły się do terenów Ameryki Północnej.

Matematyczne obliczenia

Aby potwierdzić owe rewelacje, wszystko dokładnie obliczono, posługując się matematyką astronomiczną. Zdaniem Panagiota Preka – Papadema, wybitnego astronoma,  Plutarch podaje w przybliżeniu lata, w których odbywała się rzekomo, ta wielka podróż. Mogły być to czasy od roku 26 do 29 n.e. do nawet 88 r. n. e. Zdaniem naukowca historia opisana przez pisarza mogłaby dotyczyć 56 r. n. e., gdy to żeglarze odchodzili w morze oraz roku 58 n. e., gdy znów powracali na kontynent europejski.

Zdaniem geografów Plutarch niedokładnie określa współrzędne geograficzne i może mylić Amerykę Północną z innym kontynentem. Możliwe, iż była to dzisiejsza Irlandia. Co ważne, pisarz twierdzi, iż z wypraw przywieziono złoto. Z badań archeologicznych i geologicznych wynika, iż na terenach Funlandii czy Irlandii nie było w tym czasie tego pierwiastka. Nie wiadomo, więc, gdzie dotarli Grecy i jak dziś nazywa się ta ziemia. Warto wspomnieć, iż nawet bez namacalnych dowodów, jest to bardzo interesująca teoria, którą warto zgłębić.  

Źródło informacji:

http://mysteriousuniverse.org/

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here