ŻOŁNIERZE DUCHY! -TO NIEWIARYGODNE! DLA WIELU ŻOŁNIERZY ARMII JAPOŃSKIEJ WOJNA TRWAŁA DZIESIĄTKI LAT DŁUŻEJ!

Onoda

Bagaż przykrych doświadczeń wojennych tak naprawdę nigdy nie mija. Nawet wtedy, gdy działania bojowe ustają na dobre. Na świecie istnieli ludzie, w umysłach których walka o ojczyznę i trauma wojenna trwała w nieskończoność.  Ich egzystencja stała się koszmarem na jawie.

II wojna światowa i jej krwawe piętno

Ogrom cierpień, zła i przemocy, jaki II wojna światowa wniosła w historię ludzkości był niewyobrażalnie wielki. Cały świat płonął, ludzie ginęli w męczarniach, niewinni umierali za wolność, a krew spływała strumieniami. Koszmar wojenny boleśnie odbił się na każdym, kto go doświadczył. Po zakończeniu bitew i walk, tak naprawdę nikt nie był już taki, jak przedtem. Ludzkość nie odetchnęła z ulgą. Po wojnie zmęczone ciała i umysły rozpaczliwe poszukiwały nowych dróg rozwoju cywilizacji i powrotu człowieczeństwa, moralności oraz humanitaryzmu.

II wojna światowa dotknęła także terytorium Kraju Kwitnącej Wiśni. Wojna nie oszczędziła tam niczego, ani ludności, ani też piękna tego kraju.

Armia Was potrzebuje

Działania wojenne wymusiły na japońskich cywilach obowiązek masowego wcielania do Cesarskiej Armii. Tak naprawdę nikt nie miał prawa odmówić. Jednym z takich przykładów jest Hiroo Onoda, który został zabrany wprost z miejsca swojej pracy i przymusowo zwerbowany do armii. Po szkoleniu i awansie na porucznika, ten młodziutki chłopak został wysłany do walki na Filipiny. Doszło tam do krwawych starć. Uczestniczyły w nich wojska alianckie, w tym Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej, które chciały usunąć z wyspy Japończyków. Siła bojowa zdziesiątkowanego wojska japońskiego znacznie osłabła. Oddziały zmuszone były do rozpoczęcia taktycznej wojny partyzanckiej i dokonywały akcji dywersyjnych na przeciwniku, z pomocą zasadzek i ukrytych pułapek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here