ŻOŁNIERZE DUCHY! -TO NIEWIARYGODNE! DLA WIELU ŻOŁNIERZY ARMII JAPOŃSKIEJ WOJNA TRWAŁA DZIESIĄTKI LAT DŁUŻEJ!

Koniec wojny

Wojna wreszcie dobiegła końca. I wszystko pozornie wróciło do normy. Ale nie w przypadku samego Hiroo. Ten człowiek był przekonany, że wojna nadal trwa. Nie dostał żadnej informacji z dowództwa o zakończeniu swej misji. Żył sam w lesie na Filipinach, ukrywał się i … w dalszym ciągu prowadził działania bojowe.

Samotny wojownik

Hiroo przez ponad 30 lat ukrywał się w filipińskich lasach. Kradł jedzenie, polował, zabijał wrogów, czyli niewinnych ludzi, którzy mieli to nieszczęście natknąć się na niego. Nie rozumiał, że wojny już nie ma. Uważał, że to co wokół niego się dzieje, to podstępne działanie wroga, mające na celu wprowadzenie go w błąd.

Poszukiwany

Rodzina Onody wszczęła poszukiwania, gdy nie powrócił on do domu po zakończeniu wojny. Bez skutku. Po 27 latach życia w ukryciu, w dżungli Filipin, natrafił na niego pewien Japończyk, globtroter i poszukiwacz przygód, były wojskowy, który sprowadził Hiroo z powrotem do domu. Onoda przez cały czas nosił mundur wojskowy z II wojny światowej, karabin oraz miecz i był gotowy do walki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here