SENSACYJNA HIPOTEZA. POD WIELKIM KANIONEM ISTNIAŁA KIEDYŚ WYSOKO ROZWINIĘTA, PODZIEMNA CYWILIZACJA!

Kanion Colorado od wieków wzbudza podziw i zainteresowanie całego świata. Ten cud natury kryje wiele mrocznych sekretów i tajemnic. Kolejne, szokujące odkrycie wskazuje na to, jakoby w amerykańskim stanie Arizona, w Wielkim Kanionie żyła tajemnicza cywilizacja.

Dziwne znaleziska

W jednej z jaskiń, we wnętrzu Kanionu odkryto tajemnicze pomieszczenia, pełne narzędzi, które z pewnością zostały stworzone, dzięki pracy ludzkich rąk. Znaleziono tam wiele naczyń wykonanych z miedzi, ślady węgla drzewnego, wytapiania rud czy spichlerze pełne nasion. W pomieszczeniach znajdowało się również mnóstwo naczyń domowego użytku – kubków, dzbanów. Wszystko wykonane ze złota lub miedzi. Nie wiadomo skąd wzięły się tam również wyroby z ceramiki czy naczynia emaliowane lub ze szkła. Ściany tych pomieszczeń pokrywała skalna litografia, który zawierała  odnośniki do wierzeń mieszkańców owego miejsca, a także malunki na podłogach z wizerunkami głów kotów pochodzenia malajskiego.

Cywilizacja?

W innych pomieszczeniach odkryto liczne hieroglify i malunki naścienne, których symboliki nie sposób odczytać. Nie wiadomo też, o czym mówiły i czego dotyczyły. Obok nich znajdowało się przerażające pomieszczenie wypełnione mumiami, ustawionymi w rzędach.

W krypcie tej mumie zostały ułożone na  kamiennych półkach. Niezrozumiałe było to, iż obok szczelnie owiniętych zwłok leżały połamane miecze oraz prawdopodobnie dary – kubki i naczynia. Naukowcy sugerują, iż mogła to być forma hołdu dla poległych wojowników, a krypta to miejsce pochówku  zabitych w walce żołnierzy. W grobowcu nie odnaleziono bowiem żadnych szczątków kobiet ani dzieci.

CZYTAJ DALEJ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here