SŁYNNI UCIEKINIERZY Z ALCATRAZ PRZEŻYLI? UJAWNIONO TAJEMNICZY LIST

W 1962 r. trójka więźniów podjęła się próby ucieczki z Alcatraz. Amerykańskie władze były przekonane, że zbiegowie zginęli w lodowatych i wzburzonych wodach Pacyfiku, jednak policji nigdy nie udało się odnaleźć ich ciał. Niedawno ujawniono list, którego autor podaje się za Johna Anglina – jednego z uciekinierów. 

Według informacji przekazanej przez kalifornijską stację telewizyjną KPIX 5 policjanci komisariatu Richmond w San Francisco otrzymali wiadomość od rzekomego zbiega już w 2013 r. „Nazywam się John Anglin, uciekłem z Alcatraz w czerwcu 1962 roku wraz z bratem i Frankiem Morrisem. Mam 83 lata i cierpię na raka. Udało się nam uciec, ale z trudem” – czytamy na początku listu.

Sprawa trójki uciekinierów z Alcatraz do dziś rodzi wiele pytań i wątpliwości. Pomimo upływu ponad 50 lat byli więźniowie wciąż są poszukiwani przez policję. – Jeżeli władze są przekonane, że utonęli, to dlaczego ciągle ich szukają? – pytał retorycznie siostrzeniec Anglinów w 2012 r.

Nietypowa propozycja

Autor listu twierdzi, że jest ostatnim żyjącym z uciekinierów – jego brat Clarence miał umrzeć w 2011 r., a Frank Morris w 2008 r.

Rzekomy John Angllin napisał również, że jest gotów porozumieć się z władzami i dobrowolnie poddać się karze. Stawia jednak pewne warunki. „Jeśli ogłosicie w telewizji, że dostanę tylko rok więzienia oraz opiekę medyczną, powiem wam dokładnie gdzie jestem. To nie jest żart” – napisał.

John Anglin. Fot. Wikimedia Commons

Zgodnie z treścią listu po ucieczce z Alcatraz John Anglin przez większość życia mieszkał w Seattle w stanie Waszyngton, a potem spędził osiem lat w Północnej Dakocie. W czasie, w którym wysłał wiadomość policji w San Francisco miał podobno mieszkać w południowej Kalifornii.

Bratanek Johna Anglina,  David Widner, wyraził ubolewanie, że policja nie poinformowała wcześniej rodziny o tajemniczym liście. „Jeśli powiedział, że ma raka i umiera, to powinni, w moim odczuciu, przynajmniej skontaktować się z rodziną i dać znać, że taki list istnieje” – stwierdził w rozmowie ze stacją CBS.

CZYTAJ DALEJ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here