TAJEMNICZE ZGONY LUDZI ZNIKĄD! – NIE WIADOMO KTO I NIE WIADOMO JAK ZOSTAŁ ZABITY!

NIezidentyfikowane ofiary

Wiele zbrodni po dzień dzisiejszy nie zostało wyjaśnionych. Co gorsze, zdarza się, że nie znany jest ani sprawca zabójstwa, ani też personalia ofiary. Wówczas policja ma naprawdę poważny problem do rozwiązania.

Tajemniczy żeglarz

Ciekawym przypadkiem jest tragiczne wydarzenie, które miało miejsce w listopadzie w 1941 roku, podczas krwawych i okrutnych walk w czasach II wojny światowej. Doszło wówczas do konfrontacji sił pomiędzy australijskim pancernikiem, popularnie zwanym HMAS Sydney, a niemieckim krążownikiem Kormoran. Starcie gigantów zakończyło się całkowitym zniszczeniem australijskiego statku oraz śmiercią całej załogi, liczącej aż 645 osób. Dokonano identyfikacji wszystkich ofiar oprócz jedne – tajemniczego marynarza, którego tożsamości po dzień dzisiejszy nie ustalono. Nie wiadomo kim był ani i w jaki sposób znalazł się na okręcie.

Rudy, o niebieskich oczach

Szczątki tajemniczego marynarza z HMAS Sydney dryfowały spokojnie w łodzi ratunkowej w pobliżu Flying Fish Cove. Szczątki owego człowiek zostały złożone w anonimowej mogile. Po latach jego ciało ekshumowano, ponieważ w dalszym ciągu nie wiadomo było kim tak naprawdę był ten człowiek i co robił na australijskim okręcie. Jego ciało poddano badaniom DNA. Ustalono, iż był rasy białej, miał rude włosy oraz błękitne oczy. W jego czaszce znaleziono wgłębienie powstałe od uderzenia odłamkiem, prawdopodobnie pochodzącym z części statku. Z oględzin jego ubioru i stanu uzębienia wywnioskowano że raczej nie mógł być oficerem marynarki. Jak wynikało z badań człowiek ten wiele czasu musiał spędzić w pozycji kucającej. Możliwe, iż taki właśnie był charakter jego pracy – mógł być dżokejem, górnikiem lub rolnikiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here