MAKABRA! Czarna wdowa! Zabijała mężczyzn i własne dzieci !

W kwietniu 1908 roku spłonęła farma Belle Gunness. W zgliszczach domu znaleziono cztery ciała – troje dzieci i bezgłową kobietę. Początkowo zwłok kobiety nie zidentyfikowano jako Belle. Gunness była bowiem słusznej postury, a znalezione bezgłowe ciało było szczupłe i nieduże. Głowy nigdy nie odnaleziono.

 

Poczet seryjnych morderców składa się głównie z mężczyzn, jednak i tą dziedzinę dopadło równouprawnienie. Przedstawiamy zatem królową zbrodni Belle Gunness, a właściwie Norweżka Brynhild Paulsdatter Størset. W 1881 roku po przeprowadzce do USA, na kartach historii zapisała się jako jedna z niewielu seryjnych morderczyń. Swoim okrucieństwem i żądza mordu nie ustępuje jednak w niczym mężczyznom. Liczba jej ofiar może sięgać nawet 70 osób.

Morderstwo z zemsty

Belle Gunes - fot. wikimedia-commons domena publiczna

Według nieoficjalnych źródeł Belle Gunness swojego pierwszego morderstwa dopuściła się jeszcze w Norwegii. Belle podobno była w ciąży, gdy podczas jednej z wiejskich zabaw pewien chłopak uderzył ją w brzuch. Kobieta poroniła i postanowiła się zemścić. Z racji, iż sprawca pochodził z bogatej rodziny, nie groziły mu żadne prawne konsekwencje. Kobieta postanowiła sama wymierzyć sprawiedliwość i kilka miesięcy później chłopak umarł, podobno na raka żołądka.

Przeprowadzka do USA

Kobieta od zawsze pragnęła lepszego życia poza granicami kraju. W 1881 roku, dzięki pomocy siostry,Belle wyemigrowała do Chicago w USA. Niedługo po przyjeździe poznała Madsa Ditleva Antona Sørensena, którego poślubiła. Mads Sorensen miał nieduży sklep, jego prowadzenie nie było szczytem marzeń Belle, która marzyła o lekkim i bogatym życiu. W ciągu pierwszego roku trwania małżeństwa ich sklep spłonął w tajemniczym pożarze, a małżeństwo za pieniądze z ubezpieczenia Sorensenowie kupili nowy dom.

Dla pieniędzy była gotowa na wszystko.

Niektóre źródła twierdzą, że para doczekała się trójki, a nawet czwórki dzieci. Jednak dwoje z nich umarło we wczesnym dzieciństwie, oficjalną przyczyną śmierci było zapalenie jelit, którego objawy są identyczne jak otrucie. Nie wykluczone, że to była prawdziwa przyczyna ich śmierci, gdyż dzieci były ubezpieczone. Mąż Belle zmarł w 1900 roku, w dniu, w którym jego obydwa ubezpieczenia na życie się pokrywały. Początkowo padło nawet podejrzenie, że został otruty strychniną, jednak stały lekarz Madsa zapewnił, że mężczyzna cierpiał na problemy sercowe. Gunness zeznała, że lekarz przepisał jej mężowi „proszki” na jego dolegliwości i śledztwo umorzono bez przeprowadzenia autopsji na nieboszczyku. Chwilę po śmierci męża i wypłacie ubezpieczenia Belle stała się posiadaczką farmy w Indianie.

„Czarna wdowa”

W 1902 roku Belle wyszła powtórnie za mąż. Tym razem padło na norweskiego wdowca, Petera Gunnessa. Gunness miał córkę, która wkrótce zmarła. Nie trzeba dodawa, iż była to kolejna osoba w jej otoczeniu, która zmarła w niewyjaśnionych okolicznościach. Nowy mąż Belle, po zaledwie pół roku małżeństwa, zaś umarł w „tragicznym wypadku”. Podobno sięgał po kapcie, które znajdowały się przy kuchennym piecyku, gdy poparzył się gorącym rosołem. Później Belle przyznała, że Peter umarł w wyniku „przypadkowego” uderzenia w głowę częścią maszynki do mielenia mięsa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here