Nocny Łowca terroryzuje Los Angeles. Historia Richarda Ramireza. Gwałcił i zabijał w imię Szatana!

Kolejną ofiara padł Masataka Kobayaki (45 lat), właściciela modnej restauracji na Nob Hill. Ofiarą mordercy padł również Edward F. Wildgangs (29 lat). Mężczyzna zginął od strzału w prawą skroń. Jego dziewczyna, Nancy Brien, została zgwałcona, ale uszła z życiem.
Mordercza włamał się również do domu, w którym mieszkali William Carns i jego narzeczona Renata Gunther. Mężczyzna został zamordowany, kobieta została zgwałcona. Morderca podczas gwałtu groził kobiecie, że jeśli nie odda się Szatanowi, to ja zabije.
Zarówno z zeznań ofiar jak i znalezionego odcisku palca wynikało, że sprawcą jest Richard Ramirez. Ramireza ostatecznie pogrążyły zeznania Donny Myers i Serafina Arredondo. Mężczyzna często wynajmował pokój od kobiety, a jego niezwykła podobieństwo do rysopisu i dziwne zachowanie skłoniło kobietę do pójścia na policję. Podczas jednego ze swoich pobytów sprzedał jej przyjacielowi spinki, które jak się później okazało, zostały skradzione z domu jednej z ofiar.
Nocnego Łowcę aresztowano 31 sierpnia 1985 roku. Prokuratura oskarżyła go o dokonanie 43 przestępstw, w tym 13 zabójstw. 20 września 1989 roku, po 55 dniach zeznań i przesłuchaniu 165 świadków, sąd skazał Ramireza na 196 lat pozbawienia wolności oraz dziewiętnastokrotną karę śmierci w komorze gazowej. Podczas pobytu w więzieniu poślubił zafascynowaną nim kobietę, Doreen Lioy, która uważała, że są dla siebie stworzeni, a na znak jedności zamierzała popełnić samobójstwo w momencie wykonania kary śmierci na Ramirezie. Kary śmierci nigdy jednak nie wykonano. Ramirez zmarł z powodu niewydolności wątroby 7 czerwca 2013 roku w Marin General Hospital w Greenbrae w Kalifornii. Miał 53 lata.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here