Robert Black. Morderca dzieci mroczny jak jego nazwisko!

Matka szybko zaczęła się niepokoić. Sary nie było blisko 20 minut, powrót ze sklepu powinien zając jej znacznie mniej czasu. Pomyślała, że dziewczynka zatrzymała się gdzieś po drodze i posłała po nią starszą córkę, jednak nie znalazła siostry. Około 21 zawiadomiono policję. I tym razem rozpoczęły się gorączkowe poszukiwania zakończone porażka. Po kilku tygodniach zwłoki dziewczynki znaleziono w rzece. Najgorsze było to, ze dziewczynka żyła, gdy wrzucano ją do rzeki. Podczas badania odkryto ślady strasznego okrucieństwa – pochwa i odbyt zostały bardzo brutalnie spenetrowane. Morderca stawał się coraz bardziej bezwzględny.

14 lipca 1990 roku w miejscowości Stow zniknęła następna ofiara. Sześcioletnia Mandy Wilson. Dziewczynka wyszła z domu do koleżanki. Gdy szła ulicą, David Herkes, jeden z jej sąsiadów, zauważył, że obok dziewczynki zatrzymuje się samochód, a kierowca wciąga dziecko do środka.

David zapamiętał numery rejestracyjne auta i szybko zawiadomił policję. Funkcjonariusze przez krótkofalówki podali dokładny opis poszukiwanego samochodu. Oficerowie zatrzymali kierowcę, który przedstawił się jako Robert Black. Został złapany na gorącym uczynku, gdyż dziewczynka była w jego samochodzie. Na szczęście pedofil nie zdążył jej skrzywdzić.

10 sierpnia 1990 rozpoczął się pierwszy proces Blacka w czasie którego został skazany na karę dożywotniego pozbawienia wolności za uprowadzenie Sary Parker. 13 kwietnia 1994 rozpoczął się drugi proces poszlakowy w sprawie morderstw trzech dziewczynek. 17 maja 1994 za wszystkie morderstwa został skazany na dożywotnie pozbawienie wolności. Zmarł w 2016 roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here