POMOCNIK KAŻDEJ PRZYZWOITEJ WIEDŹMY I CZCZONE BÓSTWO – CZY CZARNE KOTY PRZYNOSZĄ PECHA?

Czarny kot przynosi pecha?

W średniowieczu przesądy o czarnych kotach wybrzmiały w pełni. Normanowie i Germanowie wierzyli, że czarny kot, podobnie jak czarny kruk, jest znakiem zwiastującym  nadchodzącą śmierć. Myśleli, że jeśli czarny kot przekroczy naszą drogę, to spotka nas pech. Obawy przed czarnymi kotami rozprzestrzeniły się w Europie masowo i poskutkowało to hurtowym wybijaniem tych czterołapych wąsaczy. Chociaż niektóre obszary Europy, takie jak pewne rejony Wielkiej Brytanii, miały pewne pozytywne przesądy o czarnych kotach, były to wyjątki, które potwierdzały regułę.

Czarny kot pomagierem każdej szanującej się wiedźmy

Średniowiecze, zwane także mrocznymi wiekami, było czasem obowiązywania wielu przesądów, które wynikały z wczesnych duchowych wierzeń i braku naukowego zrozumienia natury. Prześladowanie ludzi oskarżonych o bycie czarownicami jest tego wyraźnym przykładem. Ludzie wierzyli, że czarownice i czarne koty współpracują ze sobą. Podobno diabeł wysłał czarnego kota, by asystował w złych uczynkach wiedźmy. Dodatkowo czarownice potrafiły zamienić się w czarne koty, aby mogły się niepostrzeżenie ukrywać w cieniu rzucając zaklęcia na niczego nie podejrzewających ludzi.

Wraz z seryjnym mordowaniem rzekomych wiedźm wybito dużą populację czarnych kotów, co stanowiło jeden z czynników – w połączeniu z innymi głównymi katalizatorami środowiskowymi – które spowodowały, że populacja myszy wymknęła się spod kontroli. Gryzonie rozprzestrzeniły chorobę zwaną Plagą Diabelską, na skutek której 25 milionów ludzi zmarło w ciągu 5 lat.

     Czarny kot jest nieodłącznym "atrybutem" każdej przyzwoitej wiedźmy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here