POMOCNIK KAŻDEJ PRZYZWOITEJ WIEDŹMY I CZCZONE BÓSTWO – CZY CZARNE KOTY PRZYNOSZĄ PECHA?

Czarne koty przynoszą szczęście!

Są na szczęście także dobre przesądy o czarnych kotach, rozproszone po całej Europie. W Anglii i innych miejscach czarny kot na statku może przynosić szczęście. Piraci mieli mieszane uczucia dotyczące czarnych kotów. Jeśli taki gość wkroczył na pokład i pozostał na nim, był to dobry znak. Gdy jednak po wizycie zszedł z pokładu statku, odbierano to jako zapowiedź jego zatonięcia Mile widziane było również, aby żony rybaków lub marynarzy miały czarne koty w domu, w celu zapewnienia ich mężom bezpiecznego powrotu na ląd. Niektóre kultury w Europie wierzyły, że jeśli czarny kot podszedł do kogoś, przynosił owej osobie szczęście, a jeśli odszedł, zabierał je ze sobą w ogonie.

    Japońskie panny wierzą, że czarny kot pomoże im zdobyć narzeczonego

W Japonii istnieje dużo pozytywnych przesądów na temat czarnych kotów i kotów w ogóle. Są symbolem szczęścia i dobrobytu. Posąg kota Maneki Neko siedzi w prawie wszystkich firmach, unosząc jedną łapę w górę, co rzekomo przynosi szczęście. Wiele młodych, samotnych kobiet w Japonii posiada czarne koty, ponieważ wierzą, że przyciągną one im wielu zalotników.

Oczywiście nie ma żadnych naukowych podstaw do twierdzenia, że czarne koty różnią się w jakiś nadnaturalny sposób od swoich pobratymców innego koloru, ale do tej pory w wielu kulturach pozostały echa nieufności względem tych charakternych zwierzaków. A może wiele cywilizacji i kultur na przestrzeni wieków nie mogło się mylić? Może jednak w czarnych kotach tkwi coś dla nas niezrozumiałego i nie bez powodu to właśnie one, a nie na przykład łaciate psy, zyskały sobie taką tajemniczą opinię? Możecie zastanowić się nad tym kiedy zauważycie następnym razem czarnego futrzaka przebiegającego przed waszymi nogami…

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here