Ponura TAJEMNICA zniknięcia latarników z Eilan Mor

Kiedy dwaj mężczyźni dotarli do Eilean Mor, jeden z nich, Joseph Moore, poszedł, aby sprawdzić latarnię w poszukiwaniu trzech latarników. Ku swemu zdumieniu zauważył, że drzwi do niej są zamknięte. Po otwarciu ich kluczem wkroczył do środka i… nie znalazł nikogo z personelu. Zegar na ścianie zatrzymał się, w kominku nie palił się ogień (ślady wskazywały, że nie palono w nim od kilku dni), a na stole znajdowało się przygotowane jedzenie.

Wyspy Flannana to grupa skalistych, niezamieszkanych wysp w Szkocji. Są nazwane imieniem Św. Flannana, ale są również znane jako Siedmiu Łowców. Jedną z największych, z tych siedmiu formacji jest skalista, ostrołukowa wyspa znana jako Eilean Mor. Na szczycie wyspy znajduje się trawiaste wzgórze. Na tym trawiastym wzgórzu z kolei znajduje się latarnia morska, znana powszechnie jako latarnia na Wyspach Flannana. Latarnia owa była miejscem trzech tajemniczych zaginięć i to mniej więcej rok po wybudowaniu. Trzech mężczyzn, pracowników budynku, zniknęło z niej „na amen”. Nie było śladu zakłóceń w ich pracy i generalnie istniało bardzo niewiele wskazówek na temat natury ich losu. Całe zdarzenie przypominało te, które zaszło na pokładzie” Mary Celeste”, gdy jej załoga i pasażerowie w nikomu nieznany sposób zniknęli z pokładu, mniej więcej trzydzieści lat wcześniej.

Na trawiastym szczycie znajduje się latarnia morska (fot. Geograph)

To miała być kolejna dwutygodniowa nudna zmiana

7 grudnia 1900 roku Donald MacArthur, Thomas Marshall i James Ducat przybyli do latarni na Wyspach Flannana, aby rozpocząć dwutygodniową zmianę jako strażnicy latarni morskiej. Nadinspektor Latarni Morskich Robert Muirhead przybył z nimi, aby rutynowo sprawdzić obiekt i porozmawiać z ludźmi. Upewnił się, że wszystko działa, a potem  rozmawiał jeszcze z Jamesem Ducatem o trudnościach, jakie napotykały statki podczas gęstej mgły, która zwykle otaczała wyspę. Mężczyźni następnie pożegnali się z nadinspektorem, a ten odpłynął z wyspy.

CZYTAJ DALEJ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here