ŻYCIE POD LODEM I TAJNE BAZY NAZISTÓW. JAKIE TAJEMNICE KRYJE W SOBIE ANTARKTYDA?

Antarktyda stała się znów areną bitwy pomiędzy rzeczywistością a surrealizmem, kiedy to pojawiły się świeże informacje na temat odkrycia z 2006 r., mówiącego o tym, iż pod lodem niezamieszkałego kontynentu może istnieć bujne i zróżnicowane życie biologiczne.  Pikanterii tajemnicy, jaką kryją antarktyczne lody dodaje fakt niezbadania sprawy dawnego zdjęcia satelitarnego ukazującego duży podziemny obiekt, który przez wielu jest odbierany jako baza nazistowskiej III Rzeszy, w której hitlerowcy prowadzili badania nad UFO. Jakie tajemnice kryje Antarktyda, a dokładniej – co kryje się pod jej lodami?.

Biolog dr Glenn Johnstone z australijskiej dywizji antarktycznej i jego koledzy byli słusznie zaskoczeni, gdy wycięli głęboką dziurę w lodzie nad O’Brien Bay w pobliżu stacji badawczej Casey we wschodniej Antarktyce, aby spuścić w głąb wody robota dysponującego przyrządami oświetleniowymi, w celu „wyłowienia” rejestratora danych. Zaskoczenie uczonych było spowodowane faktem, iż robot odnalazł urządzenie w otoczeniu istot, które nie powinny być widziane w tych lodowatych wodach.

Zebrane dane ukazały siedlisko, które jest niezwykle żywotne, kolorowe, dynamiczne i pełne różnorodności biologicznej, w którym to żyją gąbki, pająki morskie, jeżowce, ogórki morskie (strzykwy) i gwiazdy.

CZYTAJ DALEJ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here