Rewelacyjna wiadomość! – Dzięki Amiszom będziemy mogli żyć wiecznie!

Amimsze - długowieczność

Sensacyjne odkrycie! – Czy Stary Zakon Amiszów skrywa sekret długowieczności? Naukowcy natrafili w ich ciałach na tajemniczą mutację!

        Nad sekretem długowieczności Amiszów zastanawia się cały świat medycyny. Wybitni lekarze szukają sekretu ich długiego życia. Jednak to nie wszystko! Amisze skrywają jeszcze drugą, równie ważną tajemnicę – receptę na wyśmienity stan zdrowia na długie lata. Skąd czerpią swą witalną energię i co tak naprawdę chroni ich od zapadania na choroby?

Amisze – najwięksi outsiderzy XXI wieku

Amisze to bardzo dziwna społeczność. Żyją z dala od świata, w dużych osadach, m.in. na południu Stanów Zjednoczonych Ameryki. Są protestantami. Ale korzystają z „dziwnej” odmiany Biblii, napisanej w języku staroniemieckim. Kultura i zasady ich egzystencji także są wyjątkowe – oparte na kulcie pracy oraz surowych zasadach moralnych i etycznych. Członkowie grupy żyją bez wykorzystywania nowoczesnej techniki.

Ordnung – to ich kodeks i zbiór zasad, który wnosi, że bycie samowystarczalnym polega na całkowitym wyeliminowaniu zależności. Od każdego. Szczególnie od państwa i innych ośrodków pomocy społecznej. Amisze nie tolerują także pomocy niewiernych. Ich społeczność utrzymuje się wyłącznie z pracy rąk własnych i polega tylko na sobie samych.

Pracują, uprawiając rolę, hodując zwierzęta. W momencie, gdy jeden z członków ulega chorobie, wówczas cała grupa zbiera fundusze na ratowanie jego zdrowia i życia.

Amisze nie tolerują niesubordynacji oraz braku podporządkowania się ich zasadom. Są wrodzy wobec wybryków, błędów młodości czy chęci zabawy. Nie tańczą, nie piją, nie uprawiają przedmałżeńskiego seksu. Fenomen XXI wieku? Możliwe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here